Így készíthetsz tudományos kutatói önéletrajzot

0
189
kutatói önéletrajz

A megismerésért, feltárásért rajongó emberekből gyakran kutató lesz. Egy kutatócsoport tagjává válni, vagy a jövő egyik legjobb kutatója címért pályázni egészen biztos, hogy nagy kihívás elé állítja a lelkes fiatalokat.

Egy izgalmas állás, jó pozíció megszerzéséért az egyik legfontosabb lépés a tudományos kutatói önéletrajz elkészítése. Jól jön a segítség, mert a kutatói szakmai önéletrajz típusa különbözik a többi önéletrajztól. Ahogy a munka is egészen különleges, úgy az elnyeréséért íródott dokumentum is az.

Átfogóan kell bemutatnunk azt a tudást és tapasztalatot, amivel rendelkezünk és amelyek hozzájárulhatnak ahhoz, hogy igen jól megálljuk a helyünket az adott területen. Csakis a valóságot szabad leírni, hiszen egyáltalán nem gond, ha vannak területek, amelyben még nem tekintjük magunkat kiválóan felkészültnek. Ezzel mindenki így van. Aki elismeri a hiányosságait, nem csak az egekig magasztalja önmagát, az sokkal hitelesebb lesz a pályázat elbírálóinak szemében. Viszont azt vagy azokat a szakterületeket, melyben erősnek érezzük magunkat, feltétlenül hangsúlyoznunk kell, így nagyobb esélyünk van egy sikereket hordozó állásra.

Amiben a kutatói önéletrajz eltér a többitől, az a néhány plusz szekció, melyben az oktatásról, mentori tevékenységről, a kutatásokról, publikációkról írsz.

A magánszektor mindig rugalmasabb, ott szívesen fogadják a kicsit kreatívabb, színesebb álláspályázatokat, ezzel szemben a közintézmények jobban szeretik a konvencionális önéletrajzokat. Ha megfelelő sablont szeretnél ennek a fontos dokumentumnak az elkészítéséhez, a cvminta.com oldalon garantáltan megtalálod a segítséget.

Néhány tanács, amit mindenképpen fontos betartanod:

  • A felépítés legyen jól átlátható, könnyen érthető.
  • Hagyományos betűtípussal írd, tökéletes helyesírással.
  • Legyen benne a kellő mennyiségű szakzsargon, de ügyelj rá, hogy a nem szakmabeli HR-es is megérthesse.
  • Fordított időrendi sorrendet használj.
  • Személyes adataid pontosságára nagyon ügyelj.
  • Fotót nem kell mellékelned, csak akkor, ha azt szeretnéd, hogy az arcodat a nevedhez tudják kötni.

Ne félj attól, hogy pályakezdőként még nem tudsz szakmai tapasztalatról beszámolni, hiszen mindenki elkezdte valamikor. Helyette írj a karriercélodról, készségeidről, képességeidről, motivációdról, céljaidról.

Arra törekedj, hogy valóságos információkkal, bemutatkozással győzd meg leendő vezetőidet arról, hogy tökéletes választás vagy a meghirdetett állásra.